Beykoz'da bu yıl kurban pazarı kurulmayacak

Beykoz'da bu yıl kurban pazarı kurulmayacak


Beykoz Belediyesinin aldığı karara göre her yıl ilçe halkının dışarıya gitmemesi için kurulan Kurbanlık Hayvan Satış Pazarı bu yıl kurulmayacak.

Daha önce rahmetli Başkan Yücel Çelikbilek döneminde yıllarca Çavuşbaşı eski Belediye bölgesinde kurulan halk pazarı, geçtiğimiz yıl göreve gelen Murat Aydın'ın aldığı karar sonrası Çubuklu Viyadüğünün altında kurulmuştu. 

Çavuşbaşında kurban pazarı olarak kullanılan alan bu yıl Beykoz Belediyesi tarafından başlatılan çalışmayla Beytaş Mutfak olarak düzenlendi. 

Öte yandan alınan bilgiye göre ilçe sınırları içerisinde Beykoz Belediyesi tarafından herhangi bir hayvan pazarı kurulmayacak. 

Vatandaşlar, kurban almak istediklerinde ya ilçe dışındaki kurban pazarlarına gidecek ya da kısıtlı sayıda Beykoz'un köylerinde hayvan satışı yapmalarına müsaade eden vatandaşlardan satın alacak. 

Daha önce Beykoz Belediyesi tarafından kilo bazlı olarak tavan ve taban fiyat uygulaması bu yıl yapılmayacak. Hayvanını satan kişinin istediği fiyattan kurbanlık satış yapmasına imkan tanınmış olacak.

75 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayınZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret210392
Hava Durumu